Дописници МКДОпштински вести

Граѓани сведочат за невремето во Кавадарци, брза интервенција на надлежните

Поплавата ни донесе метар и седумдесет сантиметри висока вода во подрумот, поплавени се работите што ги чувавме внатре. Вака изјавија денеска за МИА најблиските на кавадарчанката Менча Точкова, чија куќа била на удар на невремето што го зафати синоќа Кавадарци. Објектот се наоѓа веднаш до кавадаречката централна градинка, кај кејот на реката Луда Мара.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close