БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Граѓани во Софија протестираа за поддршка на Украина пред зградата на бугарското претседателство

Бугарски граѓани се собраа на протест пред зградата на Претседателството за поддршка на пристапот на Украина во Европската Унија и НАТО, именуван „ДА за Украина - НЕ за Радев!“, јавува дописникот на МИА од Софија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close