СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Граѓаните на Венецуела гласаат за локални и регионални власти

Граѓаните на Венецуела денеска излегуваат на гласање за локалните и регионалните власти, што е голем предизвик и за изборниот систем и за опозициските политичари, бидејќи тие се натпреваруваат за гласови против политичката структура на претседателот Николас Мадуро.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close