Посетете ја новата веб страна на МИА
Општински вестиСкопје

Градот Скопје обезбеди додатоци на електромоторни погони за лица корисници на инвалидски колички

Меѓународниот ден на лицата со попреченост - 3 декември Градот Скопје денеска го одбележа со Здружението на лица со телесен инвалидитет Мобилност Скопје, при што додели додатоци за електромоторни погони за инвалидскит колички на лица со телесен инвалидитет.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close