БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Градот Риека во училиштата воведува бесплатни влошки за девојчиња

Хрватскиот град Риека од наредното полугодие, во училиштата чиј основач е, ќе воведе бесплатни хигиенски влошки за сите девојчиња, најави на прес-конференција заменик-градоначалничката Сандра Крпан, пишува Нови лист.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close