0_Македонија.ПорталОпштествоСкопје

Градоначалничката Арсовска во посета на Турција: Обезбедено противпожарно возило од градот Конја

Во рамки на тродневната посета на Република Турција градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска, оствари повеќе средби со официјални претставници, меѓу кои и со градоначалникот на градот Конја Угур Ибрахим Алтај. На средбата, како што се наведува во соопштението од Град Скопје, се потпиша протокол за соработка, а како гест и потврда за воспоставените пријателски билатерални односи и соработка, градоначалникот Алтај за потребите на Противпожарната бригада на град Скопје ќе обезбеди противпожарно возило.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close