Посетете ја новата веб страна на МИА
0_Македонија.ПорталДописници МКД

Градовите Битола и Епинал на пат на продлабочување на соработката

Делегација на Општина Битола во рамките на прославата на заштитникот на збратимениот францускиот град Епинал – Свети Никола, престојуваше во градот под Вогезите. Притоа е договорена соработка, особено во преносот на искуства и добри практики во делот на подобрувањето на урбаната мобилност, енергетската транзиција и други прашања поврзани со комуналната сфера, јави дописникот на МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close