КултураКултура.ПорталСкопје

„Градиднина“ – нова пермакултурна градина во МКЦ

МКЦ денеска ќе го отвори новиот зелен простор наречен „Градиднина“, пермакултурна градина во Скопје, создадена за поддршка на широки иницијативи во зародиш.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close