Општински вестиСкопје

Горно Лисиче денеска без вода

Без вода денеска од 12:50 часот се корисниците од Горно Лисиче.

Скопје, 6 јуни 2022 (МИА) – Без вода денеска од 12:50 часот се корисниците од Горно Лисиче.

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи-Скопје, прекинот е поради дефект на приклучна цевка ф 3/4“ на ул.Горно Лисиче бр.156.

Корисниците ќе бидат без вода се до санирање на дефектот.фф/лв/

Таг
Back to top button
Close
Close