Дописници МКДОпштински вести

Гори дивата депонија во струшко Лабуништа

Дивата депонија, лоцирана над струшкото село Лабуништа денеска гори. Мештаните се жалат на густиот чад и непријатната миризба, која од синоќа се ширела од местото, каде години наназад се депонира отпадот од домаќинствата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close