БалканДописници Свет

Горан Благоев: Срамота е што најголемите споменици во Бугарија припаѓаат на Советската армија, а не на бугарските херои

Според кандидатот за претседател на Бугарија, од Националната унија на десницата, КОД се срами што најголемите споменици во земјата припаѓаат на советската армија, а не на бугарските херои

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close