ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Голем протест во Берлин против владината одлука за задолжителна вакцинација

Германија денеска постави нов рекорд по бројот на новозаразени со коронавирус - 164.000 заразени за еден ден. Пред една недела, бројот на новозаразени веќе беше на високи 112.323, а продолжи да расте со ширењето на сојот омикрон.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close