Европа

Големи предизборни ветувања на италијанската Демократска партија, „мираз“ за младите гласачи

Програмата на партијата содржи големи ветувања, како што се дополнителни плати за работниците и изградба на 500 илјади домови во рамки на програмата за социјални станови.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close