СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Големи воени вежби предводени од Русија на таџикистанско-авганистанската граница

Вежбите на Заедничката безбедносна спогодба вклучуваат 5.000 војници, од кои повеќе од половина се од Русија, соопштија руските и таџикистанските министерства за одбрана. Војниците, исто така, ќе вежбаат спречување илегални гранични преминувања.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close