0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Голема суша во Италија, реката По речиси пресуши

Високите температури предизвикаа суша низ Италија, реките и акумулациите остануваат без вода, загрозувајќи ја животната средина и економијата, пренесуваат италијанските медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close