КултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

„Големата ѕвезда на македонскиот филм“ за Горјан Тозија

 „Големата ѕвезда на македонскиот филм“, награда која во рамки на Меѓународниот фестивал на филмската камера „Браќа Манаки“ традиционално се доделува за исклучителен придонес во македонската кинематографија, оваа година ќе биде постхумно доделена на филмскиот продуцент Горјан Тозија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close