0_Web_АктуелноБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономија

Годинава се очекува да бидат откупени 12,5 проценти повеќе тутун од лани

Во понеделник почнува откупот на тутунот од раколтата 2022 година. Законскиот откуп треба да почне најдоцна до 15 декември. Според податоците од Државниот инспекторат за земјоделство, годинешниот откуп стартува со позитивни бројки од аспект на планирано количество на откуп и откупна цена на тутунот, рече премиерот Димитар Ковачевски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close