0_Web_Насловна-слајдерЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Годинава над 20.000 мигранти го преминаа Ла Манш за да стигнат до Велика Британија

Повеќе од 20.000 мигранти, кои доаѓаат од Франција, досега годинава го преминаа Ла Манш со мали чамци за да стигнат до Британија, јави ДПА, повикувајќи се на податоци од британската влада.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close