0_Спорт.ПорталОстанатоСпорт

ГН на Монако: Пол-позицијата за Леклер

Возачот на Ферари, Чарлс Леклер ќе ја почне утрешната трка од Светското првенство во Формула 1 во Монте Карло од челната позицијата, откако во денешните квалификации го победи тимскиот колега Карлос Саинц од Шпанија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close