0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.Портал0_МИА Истражува.ПорталБизнисБизнис.ПорталЕкономијаИнтервјуМИА Истражува

Глумац: Повисоки стандарди за лиценци во поштенскиот сектор и контрола на почитување на тие стандарди

Глумац наведува дека за разликата од пандемијата со КОВИД-19, која значеше експанзија за поштенскиот сектор, тековната енергетска и економска криза негативно се одразува на секторот. Посочува дека успешно се справуваат со проблемите благодарение на долгогодишното искуство, а го истакнува и значењето на инвестициите. За опстојување и успех во сегашните околности укажува дека е неопходно насочување, пред се, кон градење и одржување на квалитетен тим што е и најтешко, подобрување на продуктивноста и надградување на услугите кои ги дава.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close