0_МИА Истражува.ПорталИзбраноМИА ИстражуваСветСвет.Слајдер

Глобално затоплување: Дури ни кактусите не можат да ја поднесат жештината

До 2070 година, на 90 отсто од видовите кактуси им се заканува изумирање поради климатските промени, губењето на живеалиштата и други причини што предизвикуваат стрес, три пати повеќе отколку сега, се истакнува во статијата објавена во Nature Plants.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close