Дописници МКДЛокални избори 2021Политика

Гласаа 68 болни и немоќни, како и десет позитивни на Ковид во Росоман

Од 70 пријавени, денеска во Росоман гласаа 68 болни и немоќни лица. Ѓорѓи Крстевски, претседател на Општинска изборна комисија, попладнево информираше дека гласале и десет лица позитивни на коронавирус.

Росоман, 30 октомври 2021 (МИА) – Од 70 пријавени, денеска во Росоман гласаа 68 болни и немоќни лица. Ѓорѓи Крстевски, претседател на Општинска изборна комисија, попладнево информираше дека гласале и десет лица позитивни на коронавирус.
Во вториот круг од локалните избори, росоманци избираат меѓу двајца кандидати за градоначалник. Се гласа на десет избирачки места, право на глас имаат 3.341 лице.свд/са/
Фото: МИА архива

Back to top button
Close
Close