0_МИА Истражува.ПорталИзбраноМИА Истражува

Гладни ежови, суви реки, исушени фарми: Штетата од сушата во Европа што се влошува

Дождот што следува може да донесе мало олеснување, но, по неколку суви месеци - а во некои региони и години - сушата во Европа е вкоренета длабоко

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close