БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Главниот специјален обвинител на Црна Гора го врати обезбедувањето, вели дека од денеска него го чува Господ

Катниќ одлучи да го врати обезбедувањето затоа што беше незадоволен од прашањата од полицијата испратени до неговиот шеф за безбедност во врска со неговиот престој во Цетиње за време на протестот на денот на устоличувањето на митрополитот црногорско-приморски на СПЦ, Јоаникие.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close