БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Главната и одговорна уредничка на информативната редакција на РТВ Словенија поднесе оставка

Главната и одговорна уредничка на информативната редакција на Телевизија Словенија, Маница Јанежич Амброжич синоќа поднесе оставка од функцијата во знак на протест против планираните намалувања на програмите за вести

Back to top button
Close
Close