0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Гир: Имав задоволство да ја посетам МИА, професионалното и објективно известување најдобар начин за борба против лажните вести

Денеска имав задоволство да ја посетам новинската агенција МИА и ги слушав нивните идеи за натамошно унапредување на професионалните стандарди во новинарството, објави евроамбасадорот Дејвид Гир на Твитер, по неговата денешна посета на МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close