СветСвет.Слајдер

Гејл: Во Австралија се шири коронавирусот пред се на социјалните настани

Варијантата Омикрон е потенцијално многу позаразна од претходните, иако првичните знаци сугерираат дека станува збор за сој кој предизвикува полесни симптоми. Ниту еден од 151 лице хоспитализирани во Нов Јужен Велс не е заразен со варијантата омикрон.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close