БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Герџиков: Гласав за единство на нацијата

Важно е да се гласа, бидејќи така ќе се врати довербата во институциите и ќе се запре поделеноста и напнатоста во општеството, рече независниот кандидат за претседател на Бугарија, предложен од иницијативен комитет и поддржан од коалицијата ГЕРБ-СДС, проф. Анастас Герџиков, откако гласаше денеска.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close