ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Германски министер тврди дека за неколку дена е можно европско ембарго за руска нафта

Европското ембарго на руската нафта е можно „за неколку дена“, оцени германскиот министер за економија Роберт Хабек, иако засега нема неопходно едногласност во Унијата по тоа прашање.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close