0_Web_Насловна-слајдерБалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Михаел Рот: Ситуацијата во БиХ е опасна за европскиот мир

Сегашната ситуација во Босна и Херцеговина е фрустрирачка и претставува закана за мирот и стабилноста во цела Европа, изјави германскиот министер за Европа, Михаел Рот пред посетата на Сараево.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close