ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Германски медиуми: Киев ќе го повлече од функција украинскиот амбасадор во Берлин

Украинскиот амбасадор во Берлин Андри Мелњук е отповикан од должноста и наскоро ќе биде повлечен назад во Киев, пишуваат германските весници.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close