ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Германски активисти спасија 48 мигранти во Средоземно Море

Германскиот цивилен брод „Луиз Мишел“ спаси денеска спаси 48 луѓе во централниот дел на Средоземно Море. Тие со дрвен чамец се обидувале да стигнат до брегот на Европа

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close