ЕвропаНекатегоризираноСвет.ПорталСвет.Слајдер

Германските партии потпишаа коалициски договор за новата влада на Шолц (ДПЛ)

Партиите во новата германска коалициска влада денеска потпишаа договор за нивната, како што ја нарекуваат, прогресивна влада, еден ден пред Олаф Шолц да ја преземе функцијата канцелар од долгогодишната лидерка Ангела Меркел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close