0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.Портал

Германските конзервативци жалат за „горчливиот“ пораз на изборите, но се надеваат на коалиција

Генералниот секретар на ЦДУ, Пол Зимејак, изјави дека сепак се надева дека неговата партија ќе ја предводи коалицијата, вклучувајќи ги Зелените и либералната Партија на слободни демократи (ФДП).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close