0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Германскиот Бундестаг на 8 декември ќе го бира новиот канцелар

Откако „семафор“ коалицијата го постигна договорот за формирање нова германска влада, Ангела Меркел во среди и официјално ќе биде заменета од социјалдемократот Олаф Шолц, актуелниот министер за финансии.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close