ОстанатоСпортСпорт.Слајдер

Германската турнеја од „Четири скокалници“ без гледачи

Двете први станици во Оберсдорф и Гармиш – Партенкирхен од новогодишната турнеја во скијачки скокови, популарната „Четири скокалници“ ќе бидат без публика поради заострените мерки против коронавирус во Баварија, откако во оваа германска сојузна покраина сите професионални спортски настани мораат да се одржуваат пред празни трибини.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close