ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Германската полиција изрази загриженост поради зголемениот број илегални мигранти од Белорусија

Границата на Германија со Полска стана жариште во однос на илегалната миграција, соопшти полицијата, истакнувајќи дека во периодот од 1 до 20 октомври границата ја поминале 1.922 лица.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close