0_Web_Насловна-слајдерДописници СветМакедонија.СлајдерОпштество

Германија ја врати Северна Македонија на листата на високоризични земји од инфекција со КОВИД

Германија ја врати Северна Македонија на листата на високоризични земји, па од недела ќе биде потешко да се влезе во таа земја, односно невакцинираните и лицата кои не прележале КОВИД ќе мора да бидат ставени во карантин, јави дописникот на МИА од Белград.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close