ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Германија со уште четири земји поднесе иницијатива за формирање европски единици за брза интервенција

„Неодамнешните настани во Авганистан уште еднаш покажаа дека ЕУ мора да биде способна да интервенира робусно и брзо“, се вели во документот потпишан од Германија, Португалија, Финска и Словенија, во кој имаше увид ДПА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close