0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Германија со свечена церемонија ја испраќа Меркел во пензија, по 16-годишно владеење

Германија вечерва ќе одржи свечена церемонија по повод заминувањето на канцеларката Ангела Меркел во пензија, со што ќе се означи крајот на нејзиното шеснаесетгодишно владеење. Таа официјално ќе му ја предаде функцијата на Олаф Шолц следната недела.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close