ЕвропаЕвропа.Портал

Германија: Северен тек 2 ќе сноси „последици“ ако Русија ја нападне Украина

Германија денеска најави сериозни последици за Русија доколку ја нападне Украина, со санкции кои се очекува да го погодат гасоводот Северен поток 2, изграден за да доставува руски гас во Европа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close