0_Web_Насловна-слајдерБизнисБизнис.СлајдерЕвропаЕвропа.Портал

Германија времено ќе ангажира странци како работници на аеродромите

Германија ќе дозволи влез на странски работници поради недостиг на вработени на германските аеродроми како привремена мерка, објави германскиот весник Билд ам Зонтаг, повикувајќи се на министрите за внатрешни работи, транспорт и труд.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close