ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Германија подготвува нови мерки за невакцинираните

Властите на германските сојузни држави планираат да ги заострат мерките за невакцинираните со кои драстично ќе се ограничат контактите и пристапот до продавниците и културните и спортските натпревари, а се подготвува и воведување општа обврска за вакцинација против коронавирусот, објавија денеска германските медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close