СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Германија ги повика земјите-партнери Тедрос да добие нов мандат на чело на СЗО

-Ги повикувам земјите-партнери да ни се придружат да го поддржиме назначувањето на извршниот директор Тедрос, изјави Шпан за британските медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close