БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Германија ги додаде Бугарија и Хрватска на списокот на високоризични земји од коронавирус

Секој кој не е целосно вакциниран или оздравен, а кој ќе влезе на територијата на Германија од ризично подрачје, мора да биде во карантин десет дена. Периодот на карантин може да се скрати на пет дена по негативен тест за коронавирус. Досега, само Романија, Литванија и Словенија беа земји -членки на Европската унија за кои важеше ова правило.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close