Општински вестиСкопје

Герасимовски: Соработката со граѓанските организации и социјалните претпријатија отвори нови работни места во Центар

Врската меѓу локалните самоуправи и социјалните претпријатија низ годините се покажа како клучна за реализирање на различни проекти значајни за граѓаните, истакна градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски, на фестивалот што беше организиран од страна на Civica Mobilitas и Центарот за социјални претпријатија, а на кој со свои штандови и сценски изведби се претставија околу 80 граѓански организации.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close