Политички партии

Георгиевски: Исплатени околу 750 милиони денари по повеќе основи, финансиската поддршка за земјоделството продолжува

Изминатава недела ја заокружуваме со големи активности во земјоделскиот сектор. Го подмладуваме човечкиот капацитет во земјоделството. На 50 млади луѓе од сите региони на државата им беа доделени договори за финансиска поддршка во форма на грантови за започнување со земјоделска дејност. Од нив, 22 се жени

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close