0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталДописници СветПолитика

Генчовска: Францускиот предлог е најдоброто решение што Бугарија го добила досега

Францускиот предлог на Европската Унија е најдоброто решение што Бугарија го добила досега, споредбено со португалскиот и германскиот предлог, изјави министерката за надворешни работи на Бугарија во оставка Теодора Генчовска на денешната седница на Комисијата за надворешна политика.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close