0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Генералот Ѓурчиновски учествуваше на конференција на началници на генералштабови на земјите членки на САД-Јадранската повелба

Началникот на Генералштабот на Армијата, генерал-потполковник Васко Ѓурчиновски, денеска учествуваше на 25-тата конференција на началници на генералштабови (НГШ) на армиите од земјите членки на САД-Јадранската повелба (А-5) која се одржа во Будва, Црна Гора.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close