Дописници МКДПолитика

Генералниот конзул на Косово во С Македонија во посета на Дебар

Генералниот конзул на Косово во Северна Македонија, Агим Красниќи, бил во посета на Дебар, при што остварил средба со градоначалникот Хекуран Дука.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close